DYLLU 1500W 32mm(1-1/4) Rotary Hammer – DTRH2D32
The DYLLU DTRH2D32 Rotary Hammer is a powerful 1500W heavy-duty tool designed for efficient drilling and chiseling in concrete, masonry, and other tough materials. With a 32mm drilling capacity and durable construction, it delivers high performance, reliability, and precision for professional and industrial applications.
SKU: DTRH2D32 Category: Brand:
Description
Voltage: 220-240V~50/60Hz
Input power: 1500W
No-load speed: 950rpm
Impact rate: 4500bpm
Impact energy: 5.5J
Max.drilling capacity:
Concrete: 32mm
Steel: 13mm
Wood: 40mm
SDS plus chuck system
Anti-vibration system
3 Pcs drills bit
2 Pcs chisels
Packed by carrying case
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “DYLLU 1500W 32mm(1-1/4) Rotary Hammer – DTRH2D32”